Gala Sportu Brzesko.

Gala Sportu Brzesko

Gala Sportu Brzesko.

W piątek 5 maja w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbyło się ciekawe wydarzenie. Gala sportu miała na celu docenienie wkładu sportowców z naszego regionu w propagowanie zdrowego stylu życia oraz rozsławianie naszego miasta.

Na gali wręczane były symboliczne upominki. Impreza ta została zorganizowana jako podsumowanie plebiscytu sportowego, w którym to mieszkańcy Brzeska głosowali na swoich faworytów w różnych kategoriach. Plebiscyt dotyczył: Najpopularniejszej drużyny, sportowca do lat 19, sportowca, mecenasa sportu i szkoleniowca. Głosowanie odbywało się za pośrednictwem strony internetowej: brzesko.pl. W plebiscycie zagłosowało kilkanaście tysięcy osób.

Na uroczystości zjawiło się sporo osób uprawiających lub wspierających sport. Byli tam sportowcy, którzy osiągnęli swoje sukcesy na arenie lokalnej, jak i ci, którzy nasze miasto rozsławiają w całej Polsce lub województwie. Burmistrz wręczył pamiątkowy dyplom i podziękował każdej osobie zgłoszonej do plebiscytu.

Plebiscyt ma się odbywać cyklicznie i dobrze, bo miło jest, gdy ktoś zauważa starania i ciężką pracę mieszkańców, praca ta bowiem przyczynia się do propagowania sportu ali i samego miasta. Z pewnością jeszcze znalazłoby się sporo mieszkańców Brzeska, którzy poprzez swoje działania nie tylko na arenie sportowej, promują nasze małe miasto.

Dodaj komentarz