Pieszo przez Brzesko i Jasień

Ciekawym pomysłem na spacer jest wybranie się  pieszo przez Brzesko i Jasień, po drodze nie zabraknie nam ładnych widoków.

Trasa Brzesko Jasień
Trasa Brzesko Jasień

Spacer najlepiej rozpocząć na rynku, z którego można udać się w 2 kierunkach. Pierwsza droga prowadzi ulicą Mickiewicza a druga Tadeusza Kościuszki. Idąc Mickiewicza skręcamy w Pomianowską, na Pomianowskiej można odbić nad Jaz na Uszwicy. Dalej idziemy Pomianowską aż do jej końca i na skrzyżowaniu skręcamy w ulicę Sądecką, z Sądeckiej skręcamy we Florianką w jasieniu. Ulica ta niebawem zmienia się w Wiśnicką, tam też zaczynają się widoki w stronę miasta, można przystanąć na polu między domami z którego widać całe Brzesko. Przy sprzyjającej pogodzie da się stamtąd zaobserwować kominy Azotów i zabudowę Tarnowa.

Idąc dalej dochodzimy do nadajników telekomunikacyjnych, obok nich jest dobre miejsce widokowe z którego w dobrą pogodę można zaobserwować Tatry. Przed nadajnikami można jeszcze skręcić w prawo i z pola pod lasem czasami można zaobserwować Nową Hutę i Kraków. Spod nadajników można iść dalej w stronę Bochni lub wrócić tą samą drogą do Brzeska.

Idąc ulicą Kościuszki, docieramy do ronda na obwodnicy. Musimy przejść kładką w stronę szpitala, nie idziemy jednak alejką, skręcamy polną ścieżką na Pomianowski Stok, już tam widać Brzesko a czasami nawet i Tatry. Idąc prosto przez stok, docieramy do ulicy Pomianowskiej a dalej idziemy tak jak w pierwszym przypadku.

Dodaj komentarz