Zachodnia obwodnica Brzeska powstanie do 2023 roku?

Zachodnia obwodnica Brzeska

Zachodnia obwodnica Brzeska, ogłoszono przetarg.

Zachodnia obwodnica Brzeska i jednocześnie łącznik autostrady z drogą na Nowy Sącz powinna powstać do 2023 roku. Właśnie ogłoszono przetarg na dokumentację techniczną.
Chodzi o opracowanie koncepcji programowej wraz ze studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym i uzyskaniem decyzji środowiskowej. Planowana trasa ma się rozpocząć od zrealizowanego już I etapu łącznika Brzesko (włączenia do DK-94) Zachodnia obwodnica Brzeska składa się z 2 części, pierwsza część biegnąca od autostrady A4 do starej 4 w Jasieniu już istnieje. Druga część będzie przebiegać od ronda w Jasieniu przez rejony Pomianowej aż do ulicy Mickiewicza na wyjeździe w stronę Nowego Sącza. Po otwarciu nowej drogi zdecydowanie powinno spaść natężenie ruchu na starej obwodnicy miasta oraz na rondzie i w okolicy Browarnej. Nowa droga skróci także czas przejazdu dla osób podróżujących z Krakowa do Nowego Sącza, nie będą musieli oni stać w korkach, które tworzą się przy wyjeździe z Brzeska w godzinach szczytu.

Dla tej inwestycji jest już gotowe studium korytarzowe. W ramach ogłoszonego przetargu, wykonawca będzie musiał wykonać: ocenę wpływu BRD i materiały do audytu BRD, studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla wybranych wariantów przebiegów projektowanej drogi, a także opinię geotechniczną, projekt robót geologicznych dla dokumentacji geologiczno – inżynierskich, dokumentację geologiczno-inżynierską, dla dokumentacji hydrogeologicznej, dokumentację hydrogeologiczną i badania podłoża gruntowego. Zgłoszenia do przetargu potrwają do 16 marca. Na wykonanie zadania będzie 31 miesięcy. Według wcześniejszych zapowiedzi, decyzja środowiskowa powinna być uzyskana w 2019 r. Inwestycja ma być realizowana w systemie projektuj i buduj w latach 2020–2023. Więcej Tutaj. 

Dodaj komentarz