Brzesko smog i ochłodzenie.

Brzesko smog.

Brzesko smog zostanie z nami kilka dni.

Po 2 3 dniach dość czystego powietrza w naszym regionie, Brzesko smog będzie spowijał niemal do końca tygodnia. Układ wysokiego ciśnienia, brak wiatru i inwersja temperatury sprawi, że zanieczyszczenia będą gromadzić się przy ziemi. Już w nocy z poniedziałku na wtorek pojawiło się zamglenie i specyficzny zapach. Wraz z pogorszeniem się jakości powietrza, spadnie temperatura. Nocami możliwy jest mróz -10 -15 stopni.

Warto pamiętać o tym, by w taką pogodę unikać wysiłku fizycznego poza domem i zamkniętą przestrzenią. Nie należy wychodzić z dziećmi na długie spacery. Szczególnie narażone na zanieczyszczenia są: dzieci, osoby starsze i cierpiące na choroby układy oddechowego i krążenia. Pamiętajcie, aby w dni ze smogiem nie wietrzyć mieszkań.

Niestety smog nie dotyczy tylko dużych miast, często występuje on właśnie w takich miastach jak Brzesko, gdzie znajduje się wiele zabudowań opalanych węglem i drewnem, nie rzadko zdarza się, że ludzie z powodu biedy lub lenistwa, spalają w swoich kotłach śmieci i najgorsze gatunki węgla. Smog nie jest zjawiskiem nowym, w przestrzeni lat obserwuje się nieznaczną poprawę, jednak zbyt wolną w porównaniu do innych krajów Europejskich. Polska jest obecnie jednym z najbardziej zanieczyszczanych państw w Europie, zdarzają się jednak takie dni, że niektóre miasta w naszym kraju mają najgorsze powietrze na świecie. W zeszłym tygodniu norma zanieczyszczenia w Rybniku została przekroczona o ponad 3 000 procent. Warto zdać sobie sprawę z tego problemu, ponieważ zanieczyszczenie powietrza skraca nam życie i generuje choroby. Więcej informacji na temat smogu znajdziecie http://www.krakowskialarmsmogowy.pl/zdrowie
Aktualne dane z całej Polski:
Przykłady chorób mogących powstać przez smog.

Brzesko smog szkodzi tobie
Brzesko smog szkodzi tobie

Film lekko humorystyczny, ukazujący problem smogu.

Sporym problemem jest to, że w Brzesku nie ma stacji pomiarowej, która mogłaby alarmować mieszkańców o przekroczeniach. Miejmy nadzieje, że władze Brzeska zainteresują się problemem i poczynią starania w tej sprawie. Brzesko smog opuści wiosną, a wróci na jesień.

Dodaj komentarz