Józefa Szczurek Żelazko nową wiceminister zdrowia.

Józefa Szczurek Żelazko nową wiceminister zdrowia. RDN Małopolska
Józefa Szczurek Żelazko nową wiceminister zdrowia. RDN Małopolska

Józefa Szczurek Żelazko nową wiceminister zdrowia.

Józefa Szczurek- Żelazko posłanka Prawa i Sprawiedliwości, z naszego regionu obejmie stanowisko wiceministra zdrowia. Z powodu wielu nowych obowiązków ministerialnych, przestanie pełnić stanowisko dyrektora szpitala.
W resorcie kierowanym przez Konstantego Radziwiłła, Józefa Szczurek-Żelazko będzie opowiadała za wprowadzenie nowych reform wprowadzanych przez rząd Beaty Szydło.

Gratulujemy i czekamy na efekty pracy ministerialnej.

Więcej na stronie radia RDN:
Józefa Szczurek- Żelazko brzeskim szpitalem kieruje od piętnastu lat, przedtem pracowała jako pielęgniarka, a także w wydziale zdrowia w powiecie w Nowym Sączu. Jak podkreśla, właśnie to doświadczenie zaważyło na tym, że premier Beata szydło zaproponowała jej tekę wiceministra.
– Jest to ogromnie wyzwanie. Praca w resorcie, który wprowadza jedną z najważniejszych reform, ta propozycja pani premier i pana ministra wynika z tego, że na tym etapie wprowadzania tych reform potrzebna będzie znajomość jak funkcjonuje służba zdrowia w konkretnych podmiotach. Ja mam duże doświadczenie i myślę, że to ono zdecydowało, iż dostałą taką propozycję – dodaje.
Józefa Szczurek- Żelazko będzie odpowiedzialna między innymi za przygotowanie likwidacji NFZ, a także ustalenia sieci szpitali. Nie zrzeknie się mandatu posła i nadal będzie w regionie miała swoje biura. Dodajmy, że Józefa Szczurek – Żelazko będzie gościem jutrzejszego programu Słowo za słowo, tuż po godzinie 8.00

Dodaj komentarz